82 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Kenar çubuğunu göster

Polyester Vitrin Mankenleri

Tekstil yahut çeşitli sektörlerde kullanılan polyester manken günümüzde sıklıkla mağazalarda ve vitrinlerde tercih edilmektedir. Hem plastik hem de polyester ham malzeme kullanılarak üretilen bu vitrin mankenlerin plastik üretim versiyonu maliyetinin ucuz olması sebebi ile daha fazla olduğunu söylemek mümkündür.

Vitrin Mankeni Modelleri ve Özellikleri

Mağazalarda kullanılan bayan vitrin mankeni ve erkek vitrin mankeni, çeşitli ürünlerin müşteriye gösterilmesi ve sunulması sebebi ile tercih edilen üç boyutlu maket figürleri kapsamaktadır. Moda dünyasında da sık sık karşılaşılan figürler tümü ile insan figürlerinden oluşur.

Her ne kadar günümüz koşullarında farklı boyutlarda vitrin mankenleri ortaya çıksa da üretim aşamasında geleneksel olarak tercih edilen ölçüler ile üretilir. Özellikle de kadın, erkek, kız çocuk, erkek çocuk ve bebek olmak üzere bu grup içerisinde yer alacak olan polyester manken figürleri standart üretimler baz alınarak tasarlanır.

Vitrin mankenlerinin tercih edilmesindeki en büyük sebep; müşterinin mağazaya ilgisini çekmek ve mağaza dekorasyonu düzenlemeleri amaçlıdır. Hazır giyim mağazalarındaki satış unsurlarını artıran en önemli unsurlardan bir tanesi de bu polyester manken figürleridir. Bu manken fiyatları üretilen malzemeler ve ölçülerine göre değişiklik gösterebilir.

Sahip olmaları gereken esas nitelikler ise şunlardır;

  • Sağlamlık
  • Ölçek Uzunluğu
  • Nitelik

Olmak üzere üretilmiş olan polyester manken figürleri, standart kalıplardan uzaklaşmamalıdır. Aksi bir durumda sektör içerisinde üretilen bu ürünlerin bu figürler üzerinde sergilenmesi mümkün olmayabilir.

Aynı zamanda polyester manken modelleri ise şöyledir;

  • Bayan Vitrin Mankeni: Renk olarak altın, siyah, beyaz veya kişinin özel isteklerine göre üretilir.
  • Büst ve Tors Vitrin Mankeni:
  • Erkek Vitrin Mankeni: Tam vücut, çekici ve yetişkin bir görünüme sahip farklı renk seçenekleri ile üretilir.
  • Çocuk Vitrin Mankeni: Ten rengi ya da beyaz rengine sahip, malzeme ve tercihe göre ayak malzemesi cam yahut paslanmaz malzemeden üretilir. Tamamen tercih üzerine kolsuz veya yüz olmadan üretilen polyester manken figürleridir.

Olarak dört gruba ayrılırken özellikleri açısından ise değişkenlik gösterir.

Vitrin Mankeni Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Doğru bir şekilde kullanılan polyester manken figürleri daha fazla müşteri çekerek daha fazla satış yapılmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebeple manken fiyatları göz önünde bulundurularak mekanın hitap ettiği ya da edebileceği kitle baz alınarak vitrin mankeni satın alınmalıdır.

Örnek olarak hamile kıyafetleri satışı yapan bir mağaza vitrininde sergilemek üzere hamile bir polyester manken figürü kullanmalıdır. Mağaza müşterisinin kendisi ile bağlantı kurabilmesi amacı ile de mankenin boyu ve beden ölçüsü son derece önemli bir detaydır. Alınacak mankenlerin materyalleri de vitrin mankeni alırken bakılması gereken önemli bir unsurdur.

Polyester Vitrin Mankenleri Fiyatları 2023

Tamamen üretim aşaması el imalatı olan polyester manken fiyatları kriterlerini uygulanan işçilik belirler. Kullanılan ham madde ise bu fiyatın değişikliklerine etki eden en büyük kriterdir. Bu sebeple de polyester manken satın almak isteyen tüketici fiyat aşamasında büyük sıkıntılar çekebilmektedir.