52 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Kenar çubuğunu göster

Mağaza Orta Sistemler

Mağaza dekorasyonlarını tamamlamak adına kullanılan orta sistemleri, müşterinin de gözüne hitap etmesi açısından önemlidir. Mağaza içi dekorasyonunun düzenlenmesi aşamasında daha fazla ürünü sergileyebilmek için dekorasyon detayları ön plana çıkarken mağaza hacmini de geniş ve ferah göstermeye imkan sunar. Bu noktada orta sistemleri mağaza için olduğu kadar genelde müşteriler için de önemli bir unsur olmaktadır.

Mağaza Orta Sistemler İle Gösterişli Yapıya Sahip Olun

Mağazalar içerisinde kullanılan orta raf sistemleri burada yer alacak olan ürünlerin sergilenmesine yardımcı olan alanlardır. Teknolojik gelişmeler ile daha hızlı ve sağlam uygulanabilen orta sistemleri monte etme aşaması mühendislik bilgisi de gerektiren ciddi bir iştir.

Özellikle de bir mağaza için belirlenen raf sistemlerinin kurulumu için öncelikle planlama yapmak ve mağaza yapısını göz önünde bulundurmak gerekir. Tüm mağaza ürünlerinin sergilendiği orta reyon raf sistemleri şu ürünler için kullanılabilir uygunluktadır;

  • Giyim Mağazaları
  • Ayakkabı Mağazaları
  • Elektronik Eşya Mağazaları
  • Ev Eşyası Satan Mağazalar
  • Kumaş Mağazaları

Gibi eşyaların müşteri gözüne hitap edebilmesi adına orta sistemleri tercih edilir. Mağazanın bulunduğu alan içerisinde seçilecek olan raf sistemleri mağazanın daha ferah ve geniş gözükmesine imkan tanır.

Mağaza Orta Sistemler Nasıl Seçilir?

Mağaza dekorasyonunda seçilecek olan raf sistemleri sergilenecek ürün açısından uygun bir raf sistemi olmalıdır. Örneğin tekstil mağazaları içerisinde yaz kış ürünleri değişiklik gösterebileceğinden hareket ettirilebilir orta gerilim sistemleri tercih edilmelidir. Uzun boyutlu duvarlarda genellikle mağaza içerisinde tek çeşit orta sistemleri kullanmak yerine, duvarın belirli bölümlere ayrılarak raf sistemlerini kullanmak daha avantajlıdır.

Bir mağaza bölümü duvar raf sistemi döşenerek dizayn edildiğinde diğer bölüm dikme raf sistemleri ile de organize edilmelidir. Mağaza da kullanılacak ürün boyutları da raf sistemlerine göre ayarlanmalıdır. Yine orta sistemleri erkek, bayan ve çocuk bölümleri olarakta farklı tasarımlar ile dizayn edilebilir. Aşırı sık bir şekilde raf sistemlerine yer veren mağazalar, müşterilerin ürünlere kolay ulaşımının engellenmesine sebep olur.

Çok yüksek bir orta sistemleri bulunan mağazada kendi çabaları ile ürüne ulaşamayan müşteri belki de mağazadan alışveriş dahi yapamadan ayrılabilirken bu da mağazanın müşteri kaybetmesine neden olabilir.

İşlevlerine Göre Bütçelenen Mağaza Orta Sistem Fiyatları 2023

Mağazanın büyüklüğü ve orta sistemleri dekorasyon fikirlerine göre değişiklik gösterebilen orta raf sistemleri fiyatları bütçe olarak mağaza sahibi tarafından ayarlanabilirse, müşterinin dikkatini daha fazla çekebilir.

Göze hitap eden bir alan olan mağaza işletmeciliği ürünleri ön plana çıkartmak açısından önemli bir konudur.